C9 se stane prvním americkým týmem, který vyhrál CS: GO major

C9

Cloud9 porazil FaZe Clan v sobotní sobotní tříčlenné sérii v týmu ELEAGUE Boston Major, aby získal první velké vítězství severoamerického týmu v Counter-Strike: Global Offensive history.

Jako vrcholná organizace v severoamerickém Counter-Strike za posledních čtyři roky Cloud9 udělal v minulosti jen skupinovou scénu jen jednou a to bylo v roce 2014. Od té doby se tým zúčastnil šesti majorek, se skupinovými výstupy.

Jediný významný úspěch v Severní Americe měl ve velkých skupinách tým Team Liquid, který měl finálový a semifinální vzhled v roce 2016. I tehdy zůstává na těchto místech významné varování pro severoamerické fanoušky, protože nejlepší hráč v týmu byl Oleksandr “Kompletní” Kostyljev, zázrak z Ukrajiny.

Navzdory několika silným rozpisům a nejlepším turnajům na špičkových turnajích se zdálo, že severoamerické týmy nikdy nepodporují hlavní tituly. Dokonce i přicházejícím do tohoto ELEAGUE majoru, Cloud9 nebyl daleko oblíbeným, aby získal všechno.

Ale Cloud9 to udělal právě před bombastickým domácím davem, aby získal nejslavnější trofej v CS: GO.

Tato trofej znamená tolik pro oblast, která byla historicky zklamaná, a tím víc dává, kdo Cloud9 porazil. Na rozdíl od Gambit Esports, který porazil pouze jeden elitní tým na cestě do trofeje PGL Major Kraków, Cloud9 porazil top čtyři týmy na světě. To se vrátilo od okraje eliminace, aby prošlo skupinovou scénou, a tak Astralis vyřadil. Pak C9 vylosoval nejžhavější tým na turnaji, G2 Esports, ve čtvrtfinále a rozložil favorizovaný evropský tým. V semifinále se Cloud9 postavil legendárním brazilcům SK Gaming a podařilo se mu vyhrát 2-1 v přesvědčivém módu.

Tyhle zápasy byly nejmenší obavy Cloud9. Ve finále se setkal s nejlepším týmem na turnaji FaZe Clan. A nějakým způsobem, severoameričtí subdodavatelé to opět udělali.

Způsob, jakým hrál Cloud9, byl známkou evoluce v severoamerickém Counter-Strike. Daleko od stereotypního pick-up herního stylu svého regionu vypadal C9 koordinovaně, sebejistě a především všestranný. Force-kupuje ve druhém kole, chytré Counter Terrorist-nastavení na Mirage, měnit tempo strany teroristy; Cloud9 se nebál inovovat. Kromě posunu hranic byl C9 zásadně zdravý a neuvěřitelně trpělivý: jeho postava vyhrála tým tento velký, stejně jako herní styl.

Schopnost Cloud9 být komponována a tvůrčí na obou stranách každé mapy, kterou hrál, si získala hlavní trofej. To je známka zralosti, kterou si fanoušci Severní Ameriky stěžovali na to, že jejich týmy postrádaly: C9 je vyrostl a jeho vítězství se stáhlo v srdci každého fanouška Counter-Striku.

Jak řekl Tyler “Skadoodle” Latham v postmatchovém rozhovoru: “Neplakám, plačeš.”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *